Fedde

Rating 4.8 (average of 129 opinions)

FEDDE to restauracja opierająca swoją kuchnię na świeżych produktach i klasycznych technikach kulinarnych. Prezentuje autorską kuchnię Jacka Fedde.

Fedde


FEDDE Bistro to lokal, którego ojcem jest mistrz sztuki kulinarnej - Jacek Fedde. Gdańszczanin, z wielkim talentem, postanowił, że nadszedł najwyższy czas na otwarcie swojej własnej restauracji. Po latach poszukiwań idealnego miejsca, zdecydował się wraz z restauratorką Julitą Żbikowską na otwarcie klasycznego bistro w Gdyni w Baltiq Plaza.
Kuchnia Jacka Fedde to suma jego doświadczeń, a że w ciągu swojej kilkunastoletniej już kariery zdarzyło mu się pracować w restauracjach irlandzkich, francuskich a nawet na Karaibach – jego dania cechuje niczym nieskrępowana swoboda, fantazja i koloryt. Ziemniaki gotuje metodą podpatrzoną od najlepszych szefów, marmoladę z mango przygotowuje na sposób mieszkańców Goa, ale dorsza już po kaszubsku. I to właśnie oraz świeżość, lokalność produktów w rozumieniu Jacka Fedde stanowi kuchnię autorską, którą teraz proponować będzie w Gdyni. Menu oparte będzie na lokalnych produktach, które poddane klasycznym technikom gotowania, nabiorą charakteru. Dania będą proste, zaskoczą nie tylko połączeniem produktów ale i smaków.
Kuchnia oparta będzie tylko na świeżych produktach. Ciasta, pieczywo i makarony będą przygotowywane od podstaw . Otwarty od samego rana z naciskiem na bogate śniadania, lunche oraz kolacje zaskakiwać będzie od połowy maja.

    Restaurant, Dive Bar, Cafe

    Coffee, Dinner, Drinks, Lunch

   
          Home delivery
          Catering service
          Suitable for groups
          Outdoor tables
          Reservations
          Takeaway
          Table service
          Booking is NOT mandatory


   +48 577 534 662

   bistrofedde.pl

      Facebook page

      Świętojańska 43, Gdynia, Poland

   
Monday
12:00-23:00
Tuesday
12:00-23:00
Wednesday
12:00-23:00
Thursday
12:00-23:00
Friday
12:00-23:00
Saturday
12:00-23:00
Sunday
12:00-22:00   
          


Leave a comment
"Your favorite venues in one click"